BS 14
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Devilliers Lamprecht | ZA | Knysna Tennis Club | No | - |
[2] | Cooper Western | ZA | Alberton Tennis Club | No | - |
[3] | Reuben Lerm | ZA | Hugenote Laerskool | No | - |
[4] | Jean Schoeman | ZA | Laerskool Park | No | - |
- | Zach Jooste | Laerskool Bredasdorp | No | - | |
- | Rudolph-Hein Van Eeden | ZA | Addo Tennis Club | No | - |
- | HW De Waal | Westbank Tenns Club Oudshoorn | No | - | |
- | Daniel Dold-Chapman | ZA | Grey High School | No | - |
- | Janhendrik Lamprecht | ZA | Knysna Primary School | No | - |
- | HP Coetzee | Hartenbos Tennisklub | No | - | |
- | Benjamin Meyer | No | - | ||
- | Jean Fouche | ZA | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2021-09-17 1:30pm | A2 | OQH - |
Rudolph-Hein Van Eeden
|
HW De Waal
|
6-3, 6-3 |
2021-09-17 1:30pm | A4 | OQH - |
HP Coetzee
|
Zach Jooste
|
4-6, 6-2, 9-11 |
2021-09-17 2:45pm | A5 | OQH - |
Daniel Dold-Chapman
|
Jean Fouche
|
6-1, 6-2 |
2021-09-17 1:30pm | A7 | OQH - |
Janhendrik Lamprecht
|
Benjamin Meyer
|
6-2, 7-5 |
2021-09-17 3:30pm | A9 | OQH - |
Devilliers Lamprecht [1]
|
Rudolph-Hein Van Eeden
|
6-0, 6-2 |
2021-09-17 3:30pm | A10 | OQH - |
Reuben Lerm [3]
|
Zach Jooste
|
6-0, 6-3 |
2021-09-18 10:30am | A11 | OQH - |
Daniel Dold-Chapman
|
Jean Schoeman [4]
|
1-6, 5-7 |
2021-09-17 3:30pm | A12 | OQH - |
Janhendrik Lamprecht
|
Cooper Western [2]
|
1-6, 1-6 |
2021-09-18 8:00am | A13 | OQH - |
Devilliers Lamprecht [1]
|
Reuben Lerm [3]
|
6-1, 6-4 |
2021-09-18 8:00am | A14 | OQH - |
Jean Schoeman [4]
|
Cooper Western [2]
|
1-6, 3-6 |
2021-09-19 8:00am | A15 | GR8T - |
Devilliers Lamprecht [1]
|
Cooper Western [2]
|
6-3, 6-0 |
2021-09-18 11:00am | B1 | OQH - |
Reuben Lerm [3]
|
Jean Schoeman [4]
|
6-2, 6-4 |
2021-09-18 9:30am | C1 | OQH - |
Rudolph-Hein Van Eeden
|
Zach Jooste
|
3-6, 3-6 |
2021-09-18 9:30am | C2 | OQH - |
Daniel Dold-Chapman
|
Janhendrik Lamprecht
|
1-6, 6-4, 10-3 |
2021-09-18 11:00am | C3 | OQH - |
Zach Jooste
|
Daniel Dold-Chapman
|
6-1, 6-3 |
2021-09-18 11:00am | D1 | OQH - |
Rudolph-Hein Van Eeden
|
Janhendrik Lamprecht
|
6-2, 6-2 |
2021-09-18 10:30am | E5 | OQH - |
HW De Waal
|
HP Coetzee
|
3-6, 2-6 |
2021-09-18 10:30am | E6 | OQH - |
Jean Fouche
|
Benjamin Meyer
|
7-6, 6-0 |
2021-09-18 12:00pm | E7 | OQH - |
HP Coetzee
|
Jean Fouche
|
6-1, 6-0 |
2021-09-18 12:00am | F1 | GTC20 - |
HW De Waal
|
Benjamin Meyer
|
6-0, 6-1 |